Ortodoncja dziecięca

Nasz ortodonta dziecięcy zadba o Twój uśmiech

Ortodoncja to leczenie wad zgryzu. W przypadku dzieci ma ona szczególne znaczenie – optymalny czas na rozpoczęcie korekcji przypada między 10 a 14 rokiem życia, czyli w czasie, gdy młodzi pacjenci mają już zęby stałe. Jednak w razie potrzeby można stosować aparaty ortodontyczne nawet u młodszych pacjentów.

ortodonta dziecięcy warszawa

Jak wiele zależy od prawidłowego ustawienia zębów? Niewłaściwy zgryz wpływa nie tylko na estetykę uśmiechu – może również odpowiadać za zmianę rysów twarzy, ale także wywoływać dyskomfort i przyczyniać się w przyszłości do schorzeń zębów. Źle ustawione zęby trudniej jest także prawidłowo czyścić.

ortodonta dziecięcy w warszawie

Jak przekonać dziecko do noszenia aparatu?

To wspólne zadanie dla rodziców i lekarza. Dzieci często miewają opory przed zakładaniem aparatu. Stomatolog podczas rozmowy z dzieckiem wyjaśnia, że nie ma się czego wstydzić. Pokazuje także, jak prawidłowo czyścić zęby. Młodym pacjentom zalecamy najczęściej aparaty zdejmowane. Nosi się je przez co najmniej 4 godziny w ciągu dnia i całą noc. Wizyty kontrolne z aparatem zdejmowanym odbywają się co 6 tygodni.