Stomatologia dziecięca

Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe u dzieci w Gold Clinic. Ratujemy mocno zniszczone zęby.

Leczenie kanałowe u dzieci, jeśli zachodzi taka potrzeba jest jak najbardziej wskazane. Nie powinno się lekceważyć zmian chorobowych u dziecka nie tylko w przypadku zębów stałych, lecz przede wszystkim mleczaków. Powszechnie uważa się, że skoro zęby mleczne wypadają, ich leczenie jest stratą czasu i pieniędzy oraz nieprzyjemnym doświadczeniem dla najmłodszych. Leczenie kanałowe u dzieci nie jest proste, ale pozostawienie stanu zapalnego miazgi nieleczonego przez wiele lat może skutkować poważnymi konsekwencjami w przyszłości.

Leczenie zębów jest zawsze lepszym wyjściem, niż ich usuwanie. Zasadę tę stosujemy u wszystkich pacjentów, ale szczególne znaczenie ma ona w przypadku dzieci, u których trwa jeszcze rozwój uzębienia, szczęki i żuchwy. Dzięki leczeniu kanałowemu możemy uchronić przed usunięciem bardzo zniszczone próchnicą zęby mleczne lub stałe.

Jak wygląda leczenie kanałowe u dzieci?

Leczenie kanałowe u dzieci możliwe jest dopiero w momencie całkowitego uformowania się korzenia zębowego. Jego rozwój kończy się z reguły po około roku od wyrżnięcia się zęba. Leczenie kanałowe u dzieci zależne jest od wieku pacjenta, jego chęci współpracy i stanu zdrowotnego zęba. To niełatwe zadanie, które wymaga przede wszystkim od stomatologa właściwego podejścia, precyzji i szybkości działania.

Szczególnie zęby mleczne mają trudną budowę, która utrudnia samo ich opracowanie – są szerokie, mają zakrzywione kanały i dużo miazgi. To ogromne wyzwanie dla stomatologa, jednak nasi specjaliści posiadają odpowiednie doświadczenie i umiejętności w pracy z najmłodszymi. Dbamy o to, by dzięki odpowiedniemu znieczuleniu i dobremu kontaktowi z młodym pacjentem, zapewnić maksymalny komfort leczenia. Zabieg endodoncji przeprowadzamy w ciągu jednej wizyty.

Przeciwwskazania:

  • młody wiek powiązany z niedostatecznym rozwojem korzenia zębowego,
  • przewlekły stan zapalny w tkankach okołozębowych,
  • zniszczone korony,
  • perforacja dna komory powstała na skutek próchnicy.

LECZENIE KANAŁOWE U DZIECI – WARSZAWA

Jako Gold Clinic od lat specjalizujemy się w leczeniu kanałowym u dzieci. Dokładamy wszelkich starań, by leczenie kanałowe u Państwa dzieci było ciekawą przygodą, a nie przykrym doświadczeniem.

Zapraszamy rodziców pociech, których uzębienie wymaga leczenia kanałowego do Gold Clinic w Warszawie. Nasza placówka mieści się przy ul. św. Wincentego 101/1 na pograniczu dzielnic Targówek i Bródno. Stąd pochodzi największe grono naszych pacjentów, jednak do skorzystania z naszych usług zachęcamy również mieszkańców pozostałych części stolicy.

Stomatologia dziecięca

Zapoznaj się z pozostałą naszą ofertą

Dinuś
Ortodoncja dziecięca
Chirurgia dziecięca
Leczenie kanałowe
Stomatologia zachowawcza
Profilaktyka