Stomatologia rodzinna

Protetyka

NOWOCZESNE ODTWARZANIE PIĘKNEGO UŚMIECHU

W wielu sytuacjach codziennego życia może dojść do ubytku części zęba lub utraty jednego bądź większej liczby zębów. Ich odtwarzaniem zajmuje się właśnie protetyka. W Klinice Gold-Clinic wykonujemy wszystkie rodzaje uzupełnień protetycznych. Najnowocześniejsze metody i materiały są estetyczne i trwałe – wyglądają całkowicie naturalnie.

Niezwykle ważną kwestią w przypadku uzupełnień protetycznych jest komfort pacjenta. Ubytki w uzębieniu mogą prowadzić nawet do problemów z ruchomością stawów żuchwowych. Dzięki odpowiednio dobranym rozwiązaniom chronimy sąsiadujące zęby przed uszkodzeniami i przemieszczeniami, wspieramy także prawidłowe funkcjonowanie żuchwy.

Jakie rozwiązania protetyczne proponujemy państwu w Gold Clinic?

Korony licowane porcelaną

Popularnie nazywane „licówkami” są swoistym kamuflażem dla naszych zębów. Licówka to cienka płytka porcelanowa, którą przykleja się na zęby przednie, aby poprawić ich kształt i estetykę. Za jej pomocą można ukryć nieestetyczne wypełnienia, odłamane brzegi, czy pojawiające się przebarwienia. Można także nadać zębom pożądany kształt.

Zabieg zaczyna się od oszlifowania przedniej części zęba i pobraniu wycisku. Na bazie wycisku w laboratorium przygotowywane są licówki o odpowiedniej grubości. Kolejna wizyta polega na ponownym, dokładnym oczyszczeniu oszlifowanego zęba i przytwierdzeniu licówek za pomocą specjalnego cementu kompozytowego. Nie można zastosować licówek jeśli zęby są zbyt krótkie, występuje znaczne zniszczenie szkliwa lub pacjent ma tendencję do zgrzytania zębami.

 

Korony pełnoceramiczne

Proponujemy je w sytuacjach, gdy na skutek mocnego zniszczenia lub nieskutecznego leczenia korona zęba jest osłabiona i należy ją zastąpić. Korona pełnoceramiczna ma porcelanową zębinę i szkliwo, więc idealnie imituje naturalne zęby. Może zostać osadzona na oszlifowanym filarze zębiny pacjenta lub wkładzie koronowo-korzeniowym.

Korony na implantach

Korona na implancie pozwala na uzupełnienie protetyczne po ekstrakcji zęba. Implant zastępuje w tym przypadku usunięty filar zęba. Zabieg obejmuje dwa etapy: część chirurgiczna polega na wszczepieniu w kość tytanowej śruby, część protetyczna obejmuje odbudowę korony zęba na śrubie.

 

Inlay, Onlay

Technika stosowana przy dużych ubytkach (bez możliwości tradycyjnego wypełnienia plombą), najczęściej na zębach trzonowych i przedtrzonowych. Podczas zabiegu stomatolog opracowuje ząb i pobiera odcisk celem wykonania modelu, na którym w laboratorium protetycznym zostanie wykonany wkład. Opracowany ząb zostaje zabezpieczony opatrunkiem tymczasowym. Podczas następnej wizyty wkład koronowy, wymodelowany w laboratorium, przyklejony zostaje do korzenia za pomocą cementów lub specjalnych materiałów klejących.

Współczesne wkłady koronowe najczęściej wykonywane są z porcelany lub kompozytu i wykazują wyższą trwałość od plomb. Techniki nie stosuje się jeśli ząb jest po leczeniu endodontycznym, w takim przypadku lepiej wykonać wkład koronowo-korzeniowy oraz koronę. Zabieg jest bezbolesny, odbywa się w znieczuleniu miejscowym.

Mosty

Mosty stomatologiczne to uzupełnienia protetyczne zacementowane na zębach na stałe. Takie zamocowanie sprawia, że są zarówno estetyczne, jak i wygodne dla pacjenta. Stosuje się je w przypadku braku kilku zębów. Istnieją dwa rodzaje mostów: pełnoceramiczne (prezentują się najlepiej) oraz złożone, czyli  metalowy „szkielet” pokryty materiałem estetycznym (porcelaną, kompozytem), który imituje barwą i kształtem brakującą cześć uzębienia. Uzupełnienia tego typu mogą być wykonywane zarówno na zębach naturalnych, jak i implantach.

 

Protezy szkieletowe

Nowoczesne, ruchome uzupełnienia protetyczne. Proteza opiera się tu zarówno na błonie śluzowej i dziąsłach, jak i na zębach – dzięki czemu zapobiega zanikowi dziąseł i kości. Skonstruowana jest z dwóch elementów: szkieletu – inaczej metalowej bazy – oraz akrylowych elementów odbudowujących brakujące tkanki (zęby i podłoże). Właściwie wykonana proteza może służyć przez wiele lat.

 

Protezy akrylowe

Inaczej nazywane również osiadającymi. Wykorzystywane są w sytuacji braku wielu lub wszystkich zębów, kiedy niemożliwe jest zastosowanie innego rodzaju uzupełnienia.

Overdentures

To protezy w formie  wyjmowanego uzupełnienia protetycznego osadzone na filarach: implantach lub odpowiednio spreparowanych własnych zębach pacjenta. Dzięki temu zapewniają komfort i wysoki poziom estetyki oraz chronią przed degradacją kości szczęki i żuchwy. Protezy typu overdentures mogą stanowić alternatywę dla protez całkowicie osiadających. Decydując się na nie należy regularnie i dokładnie czyścić jamę ustną oraz pamiętać o wizytach kontrolnych.

Protezy z zastosowaniem zatrzasków, zasuw, rygli i koron teleskopowych
Nie wymagają ingerencji we własne zęby pacjenta ani kość. Ich umocowanie jest całkowicie neutralne.

 

Protetyka stomatologiczna w naszym wykonaniu….

…to opieka świadczona na najwyższym poziomie. Doskonale zdajemy sobie  sprawę z tego jak istotną dziedziną stomatologii jest protetyka, dlatego też naszym celem jest zapewnienie pacjentom odpowiedzialnej, profesjonalnej i rzetelnej pomocy. W naszej placówce spotkać się mogą Państwo wyłącznie z dobrymi protetykami. To doświadczeni specjaliści, którzy podczas zastosowania protetyki stomatologicznej korzystają z wypracowanych przez lata, skutecznych i bezpiecznych metod, swojej wiedzy i wysokich umiejętności.

PROTETYKA W GOLD CLINIC WARSZAWA TARGÓWEK

Jeżeli szukają Państwo dobrego protetyka, który kompleksowo zajmie się odtworzeniem uzębienia – zapraszamy do Gold Clinic. Wszelkie usługi z zakresu protetyki świadczymy w klinice zlokalizowanej w Warszawie na Targówku, przy ul. św. Wincentego 101/1. Z usług naszego protetyka korzystają też nie tylko mieszkańcy pobliskiej dzielnicy Bródno, ale również pacjenci z pozostałych części stolicy.

W razie pytań dotyczących protetyki stomatologicznej świadczonej przez naszą placówkę czy też chęci umówienia konsultacji – prosimy o kontakt.
Z przyjemnością udzielimy niezbędnych informacji i ustalimy dogodny dla Państwa termin wizyty w klinice Gold Clinic.

Stomatologia rodzinna

Zapoznaj się z pozostałą naszą ofertą

Wybielanie
Profilaktyka
Protetyka
Ortodoncja
Chirurgia
Periodontologia
Leczenie kanałowe
Implantologia
Stomatologia zachowawcza
Sedacja
Korony na implantach
Leczenie pod mikroskopem