Stomatologia rodzinna

Periodontologia

Periodontologia (leczenie min. paradontozy)

Periodontologia – choć powiązana ze stomatologią – obejmuje leczenie chorób przyzębia i błon śluzowych. Popularnie wszystkie są one określane mianem „paradontozy”, co jest nie do końca zgodne z prawdą i bywa bardzo mylące. Periodontolog zajmuje się bowiem leczeniem znacznie szerszej grupy jednostek chorobowych. W Klinice Gold-Clinic wykonujemy pełen zakres zabiegów periodontologicznych, w tym najtrudniejsze i najbardziej wymagające prace mikrochirurgiczne. Nasz periodonta (tak czasami nazywany jest przez pacjentów periodontolog) oferuje profesjonalną pomoc w zakresie diagnostyki i leczenia chorób przyzębia i błon śluzowych.

Kiedy należy wybrać się do periodontologa?

Periodontolog to specjalista zajmujący się zaburzeniami w obrębie przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej. Na konsultacje do Gold Clinic warto wybrać się w przypadku zaobserwowania krwawienia z dziąseł czy nadwrażliwości zębów na niskie lub wysokie temperatury. Choroby przyzębia, która wymagają zastosowania periodontologii mogą także objawiać się poprzez:

  • rozchwianie zębów,
  • odsłonięcie szyjek zębowych,
  • obrzęk dziąsła,
  • przekrwienie dziąsła,
  • nieprzyjemny zapach z ust.

Wymienione objawy mogą wskazywać, że w obrębie przyzębia prawdopodobnie rozwija się stan zapalny. Należy wówczas jak najszybciej zasięgnąć porady periodontologa, by móc zastosować odpowiednie leczenie i zminimalizować ryzyko utraty zęba. Konsultację z periodontologiem może również polecić nasz stomatolog w sytuacji, w której podczas leczenia lub wizyty kontrolnej zaobserwuje niepokojące objawy.

Jakie zabiegi obejmuje leczenie periodontologiczne?

Pokrywanie recesji dziąsłowych, czyli deficytów dziąsłowych pojawiających się przy koronie bądź korzeniu zęba oraz regeneracja tkanek miękkich, stosowana w przypadku bardziej rozległych deficytów tkanek, polegająca na ich przeszczepieniu. Procedury te wchodzą w zakres mikrochirurgii. Obecnie wykorzystywane są w leczeniu chorób przyzębia oraz w implantologii, dla uzyskania optymalnego efektu estetycznego w przednim odcinku szczęki.

Regeneracja tkanek twardych (kości), czyli augumentacja – przeprowadzona w oparciu o technologie dostarczane przez wiodących światowych producentów. W Klinice Gold-Clinic stosujemy przeszczepy kostne w postaci autologicznych bloków kostnych oraz materiały kościozastępcze (biomateriały) i membrany zaporowe.

Periodontologia w Gold Clinic Warszawa

Periodontologia to obecnie niezwykle istotny dział stomatologii. Jeśli szukają Państwo dobrego periodontologa zachęcamy do skontaktowania się z Gold Clinic w Warszawie celu umówienia wizyty. Pogranicze Targówka i Bródna – to tutaj zlokalizowana jest nasza klinika i stąd pochodzą głównie nasi Pacjenci, którzy zdecydowali się skorzystać z pomocy periodontologii. Do konsultacji z naszymi specjalistami zachęcamy również mieszkańców pozostałych części stolicy.

PERIODONTOLOG – WARSZAWA I OKOLICA: CZY POTRZEBNE JEST SKIEROWANIE?

Klinika Gold-Clinic oferuje prywatną pomoc stomatologiczną. Pacjenci z terenu miasta Warszawa i okolicy zainteresowani możliwością skorzystania z konsultacji z wykwalifikowanym peridontologiem zachęcamy do kontaktu. Nie potrzebujecie Państwo skierowania do stomatologa, ani innego lekarza.Periodonta przyjmuje Pacjentów niezależnie do wieku. Na konsultację warto się umówić w każdej sytuacji, w której podejrzewamy chorobę lub jakiekolwiek nieprawidłowości w obrębie dziąseł u siebie czy też u swojego dziecka. Odsłonięcie szyjek zębowych może być spowodowane także wadami zgryzu. Wówczas periodontolog poleci wizytę u ortodonty.

Stomatologia rodzinna

Zapoznaj się z pozostałą naszą ofertą

Wybielanie
Profilaktyka
Protetyka
Ortodoncja
Chirurgia
Periodontologia
Leczenie kanałowe
Implantologia
Stomatologia zachowawcza
Sedacja
Korony na implantach
Leczenie pod mikroskopem