Stomatologia rodzinna

Profilaktyka

Profilaktyka – ponieważ lepiej zapobiegać chorobom zębów i dziąseł, niż je leczyć!

Profilaktyka stomatologiczna pozwala jak najdłużej zachować zdrowe, naturalne uzębienie. Eliminuje ryzyko chorób i dolegliwości zarówno uzębienia, jak i całej jamy ustnej. Pozwala uniknąć kosztów leczenia, a także niepotrzebnego bólu i stresu.

Stomatolodzy Gold-Clinic wykonują pełen zakres profilaktyki – od badania jamy ustnej podczas wizyt kontrolnych, poprzez usuwanie kamienia nazębnego metodą ultradźwiękową, aż po wzmacnianie zębów poprzez lakierowanie i impregnację zębiny.

Jakie usługi profilaktyczne stosujemy w Gold Clinic?

Instruktaż higieny jamy ustnej

Podczas wizyty kontrolnej w Klinice GOLD CLINIC stomatolodzy przeprowadzają dokładny instruktaż prawidłowego czyszczenia zębów – jest on dopasowany do układu uzębienia pacjenta. Doradzają także wybór rodzaju szczoteczki, pasty i preparatów do higieny jamy ustnej. Instruktaż może obejmować także praktyczne ćwiczenie dla pacjenta – sprawdzające, czy technika czyszczenia jamy ustnej jest prawidłowa.

 

Oczyszczanie zębów w gabinecie dentystycznym

Stomatolodzy proponują zabiegi oczyszczania w sytuacji, gdy usunięcie osadu byłoby niemożliwe w warunkach domowych. Celem tych zabiegów jest przede wszystkim walka z płytką nazębną – główną przyczyną próchnicy i paradontozy. W Klinice Gold-Clinic stosujemy 2 najskuteczniejsze metody:

  • piaskowanie – polega na usunięciu z powierzchni zębów osadu i przebarwień (od kawy, herbaty, tytoniu) przy pomocy tzw. „piaskarki”. Urządzenie to wyrzuca pod dużym ciśnieniem specjalny piasek stomatologiczny – dzięki temu eliminuje niedoskonałości niemożliwe do usunięcia przy pomocy zwykłej szczoteczki. Zabieg jest całkowicie bezbolesny.
  • skaling – usuwa twarde złogi nazębne powstałe w wyniku mineralizacji płytki nazębnej (czyli tzw. kamień) przy pomocy skalerów – urządzeń emitujących ultradźwięki. Zabieg jest bezbolesny, prócz sytuacji, gdy występuje stan zapalny oczyszczanych tkanek – wtedy lekarz wykonuje znieczulenie. Po zabiegu zęby zostają dodatkowo wypolerowane, dzięki czemu są jaśniejsze i gładsze.

Lakierowanie zębów

Dzięki temu zabiegowi wzmacniamy szkliwo zębów i ich odporność na próchnicę dzięki pokryciu zębów specjalnym lakierem ze związkami fluoru. Lepkie lakiery przywierają do ścian zęba i stopniowo uwalniają fluor. W efekcie szkliwo staje się odporne na kwasy produkowane przez bakterie próchnicowe, a to pozwala zredukować próchnicę nawet do 40%. Zabieg lakierowania zalecamy po piaskowaniau i skalingu – dla dodatkowego wzmocnienia oczyszczonych zębów.

 

Lakowanie bruzd

Bezbolesne lakowanie sprawia, że szczeliny w zębach stają się płytsze, więc resztki jedzenia i bakterie nie mogą się w nich zatrzymywać. W ten sposób zęby zyskują rewelacyjną ochronę przed próchnicą. Zabieg polega na wypełnianiu szczelin specjalnym preparatem z długo uwalniającym się fluorem (dla większej skuteczności). Można wykonywać go na zdrowych zębach stałych i mlecznych – głównie trzonowych i przedtrzonowych.

Stomatologia rodzinna

Zapoznaj się z pozostałą naszą ofertą

Wybielanie
Profilaktyka
Protetyka
Ortodoncja
Chirurgia
Periodontologia
Leczenie kanałowe
Implantologia
Stomatologia zachowawcza
Sedacja
Korony na implantach
Leczenie pod mikroskopem