Stomatologia rodzinna

Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe – w trosce o utrzymanie uszkodzonych zębów

Priorytetem w stomatologii powinno być zawsze utrzymanie własnych zębów pacjenta. W przypadku bardzo zniszczonych i chorych zębów (w przypadku, gdy uszkodzona jest miazga zębowa), właśnie leczenie kanałowe (endodoncja) pozwala uchronić ząb przed usunięciem.

Endodoncja w Gold Clinic Warszawa

Ponieważ leczenie kanałowe zajmuje się poważnymi problemami i mocno ingeruje w kanały zębowe, warto oddać się w ręce doświadczonych profesjonalistów. Klinika Gold Clinic w mieście Warszawa specjalizuje się w endodoncji już od wielu lat. Każdorazowo realizujemy leczenie endodontyczne kompleksowo i z zachowaniem najwyższych standardów, dzięki czemu pacjenci mogą cieszyć się szybkim powrotem do zdrowia.

Podczas leczenia kanałowego korzystamy wyłącznie z nowoczesnego sprzętu i sprawdzonych metod. W pracy łączymy wieloletnie doświadczenie, szeroką wiedzę i wysokie umiejętności. Każdego dnia, w trakcie wykonywania leczenia kanałowego, dokładamy wszelkich starań, by zapewnić naszym pacjentom komfort, poczucie bezpieczeństwa i pełnego zaopiekowania.

Szczegółowe informacje o leczeniu kanałowym

Co wywołuje uszkodzenia miazgi zębowej?

Wewnątrz każdego zęba znajduje się miazga, składająca się z naczyń krwionośnych, limfatycznych i nerwów. Uszkodzenia miazgi mogą być spowodowane kilkoma czynnikami m. in. infekcją bakteryjną, urazem lub złamaniem zęba, a także chorobami przyzębia. Jeżeli stan taki trwa długo, choroba miazgi przenosi się na otaczającą ząb kość i zmiana powstała na końcu korzenia powiększa się, niszcząc kość szczęki.

Kiedy należy zdecydować się na leczenie kanałowe?

Wskazaniem do endodoncji jest często ból zęba podczas gryzienia, wrażliwość na ciepłe i/lub zimne napoje lub jedzenie, duże ubytki próchnicowe oraz znaczne uszkodzenia zębów.

Jak przebiega zabieg?

W Klinice Gold-Clinic w większości przypadków leczenie kanałowe wykonujemy w trakcie kilku wizyt. Pacjent jest znieczulony miejscowo, w trakcie leczenia na bieżąco wykonywane są zdjęcia rentgenowskie (radiowizjografia).

  • Chora miazga jest usuwana poprzez otwór w koronie zęba.
  • Komora i kanał zęba zostają oczyszczone, zdezynfekowane i szczelnie wypełnione.
  • Na koniec odbudowywana jest korona zęba.

LECZENIE KANAŁOWE – TARGÓWEK, BRÓDNO I OKOLICE

Dzięki rozwojowi stomatologii leczenie kanałowe nie musi być nieprzyjemnym doświadczeniem. W klinice Gold-Clinic dbamy o to, by zabiegi endodontyczne przebiegały w sposób komfortowy dla pacjenta. Około 90% leczonych w ten sposób zębów przeżywa tak samo długo, jak inne, żywe zęby.

Jeśli interesuje Państwa leczenie kanałowe zapraszamy do Gold Clinic, która zlokalizowana jest na warszawskiej dzielnicy Targówek. Z usług naszych stomatologów korzystają też nie tylko mieszkańcy pobliskiej dzielnicy Bródno, ale również pacjenci z pozostałych części stolicy. W razie pytań z zakresu endodoncji prosimy o kontakt.

Stomatologia rodzinna

Zapoznaj się z pozostałą naszą ofertą

Wybielanie
Profilaktyka
Protetyka
Ortodoncja
Chirurgia
Periodontologia
Leczenie kanałowe
Implantologia
Stomatologia zachowawcza
Sedacja
Korony na implantach
Leczenie pod mikroskopem